2 LISTOPADA – PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH SPOCZYWAJĄCYCH NA ZIEMI SZERZYŃSKIEJ! OFIARUJCIE NAM MINUTĘ MODLITWY, DLA WAS ODDALIŚMY LATA NASZEGO ŻYCIA

3 listopada 2020
2 LISTOPADA – PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH SPOCZYWAJĄCYCH
NA ZIEMI SZERZYŃSKIEJ!
OFIARUJCIE NAM MINUTĘ MODLITWY,
DLA WAS ODDALIŚMY LATA NASZEGO ŻYCIA
/Cmentarz wojenny nr 32/
W jesienne listopadowe dni wspominamy tych, którzy przed nami przeszli przez bramę śmierci do życia wiecznego.
Na istniejących tablicach nagrobnych rozsianych po całej Gminie Szerzyny czytamy o żołnierzach, dalszych lub bliższych osobach, którzy pozostawili po sobie ślady swoich działań.
W okolicy Dnia Zadusznego młodzież z opiekunami z GCKiCz odwiedza co roku miejsca pamięci, by zapalić znicze i chwilą zadumy uczcić walczących za wolną Ojczyznę oraz wszystkich spoczywających w Szerzynach, Czermnej, Swoszowej, Ołpinach i Żurowej. Myślimy o osobach rozsianych w różnych częściach kraju i świata, gdzie pewne koleje życia sprawiły, iż nie mogli oni szczęśliwie dotrzeć do swoich stron. Pamiętamy o mieszkańcach Gminy Szerzyny, którzy ponieśli śmierć podczas okrutnych lat wojen, o księżach, druhach strażakach, lekarzach, pracownikach oświaty, twórcach ludowych, ludziach kultury, osobach zasłużonych dla naszej gminy. Im wszystkim winni jesteśmy pamięć i troskę o przekazanie następnym pokoleniom informacji o nich.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,