Nasze osiągnięcia w 32. Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy – Tarnów 2023

2 kwietnia 2023

1 kwietnia 2023 roku, w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie odbyło się podsumowanie 32. Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, którego organizatorem było MCK „Sokół” – Biuro Organizacyjne w Tarnowie. Na wystawach zaprezentowano tradycyjne i współczesne pisanki, palmy słupowe i rosochate wielobarwne bibułowe kwiaty, pająki, baranki z ciasta i maślane oraz stoiska wielkanocne. Do udziału w Konkursie, którego głównym celem jest podtrzymywanie, kultywowanie ludowych tradycji z przekazywaniem ich następnym pokoleniom, zgłosiło się 302 twórców ludowych (dzieci, młodzieży i dorosłych) z powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego, tarnowskiego (ziemskiego i grodzkiego) oraz nowosądeckiego. Z Gminy Szerzyny za pośrednictwem GCKiCz, udział wzięło 86 osób, z czego nagrodzonych i wyróżnionych zostało 79!

Dziękujemy Panu Wójtowi Grzegorzowi Gotfrydowi za zorganizowanie transportu do przewozu prac oraz pracownikom GCKiCz za koordynowanie udziału w konkursie gminnym i regionalnym. Komisja składająca się ze znawców kultury ludowej podziękowała uczestnikom za wieloletnie podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych z obrzędowością wielkanocną. Wyraziła także uznanie dla tych, którzy swoją wiedzę i umiejętności przekazują młodszemu pokoleniu, dzięki czemu trwa i rozwija się to dziedzictwo.
W obecności Andrzeja Zarycha – dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Kazimierza Kurczaba – dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie odczytano protokół Komisji Artystycznej oraz wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody.

 

 

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,