„Posprzątaj z nami Małopolskę” – Swoszowa 2023

19 marca 2023
?Wczoraj po raz drugi przystąpiliśmy do akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”
?Po raz kolejny pokazaliście, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Korzystając z pięknej pogody i pierwszych promieni wiosennego słońca zaopatrzeni w worki i rękawice oraz silną motywację wyruszyliśmy w teren.
Przykre jest to, że śmieci nadal są wyrzucane w ogromnych ilościach po rowach i lasach. W tych miejscach można było znaleźć naprawdę różnego rodzaju odpady – królowały butelki i puszki po alkoholach, lecz zdarzały się też wyrzucone całe worki wypełnione śmieciami, a w lasach niestety nie zabrakło nawet śmieci wielkogabarytowych. Pracy nie brakowało. Wszyscy uczestnicy akcji z poświęceniem wyciągali z rowów i zarośli śmieci, które szpeciły teren i wpływały niekorzystnie na naszą okolicę. Zebrano wiele worków, które złożone zostały przy drogach a później zabrane przez pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szerzynach.
?Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy dzielnie towarzyszyli nam centymetr po centymetrze, zbierając śmieci i włączając się w tą niezwykle potrzebną akcję.
?Dziękujemy, Wójtowi Gminy Szerzyny Panu Grzegorzowi Gotfrydowi oraz Wice wójtowi Gminy Panu Maciejowi Sokulskiemu, którzy po raz drugi osobiście uczestniczyli w sprzątaniu naszej miejscowości.
?Dziękujemy, Panu Dominikowi Wójcikowi Dyrektorowi GZGK w Szerzynach, za środki potrzebne do sprzątania oraz zebranie worków z odpadami.
?Pani Anecie Furman, nauczycielce biologii i chemii z PSP w Swoszowej za pomoc w rozpropagowaniu akcji wśród swoich uczniów oraz czynny udział.
?Pracownikom GCKiCz w Szerzynach za wspólne przygotowania.
?Dziękujemy rodzicom uczestniczącym w akcji, Paniom: Annie Wadas, Urszuli Lech, Natalii Mazur oraz Paulinie Siwek za wszelką pomoc podczas przebiegu wydarzenia.
?Wszystkim, którzy włączyli się w to ekologiczne wydarzenie również gorąco dziękujemy.
Nie każdy potrafił zrezygnować z wolnego dnia, by zrobić coś dla lokalnej społeczności i naszej miejscowości, dlatego tym bardziej należą się Wam duże brawa???
?Na koniec…najgoręcej DZIĘKUJEMY WAM wszystkim, Kochanym Dzieciom i Drogiej Młodzieży z naszej miejscowości za wspaniałą postawę i wielkie zaangażowanie. Niezmiernie cieszy nas fakt, że było Was tak dużo i chęci do pracy Wam nie brakowało.
ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ!!???
Na zakończenie akcji uczestnicy ekologicznych działań posilili się ciepłymi kiełbaskami oraz słodyczami zasponsorowanymi przez Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda za co również dziękujemy.
?Pamiętajmy, żeby dbać o naszą planetę, nie zaśmiecać jej i segregować śmieci!!!
?Marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się zbędna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej miejscowości i całej planety
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,