“Biesiada po staropolsku” w Swoszowej

14 października 2023
Podczas II “Biesiady po staropolsku” zorganizowanej we współpracy Gminy Szerzyny ze Stowarzyszeniem „Pod Gilową Górą” w Swoszowej, grupa naszych utalentowanych dzieci👫👭, działająca przy Klubie Kultury w Swoszowej, miała okazję zaprezentować się szerszej publiczności ze swoim występem.
Motywem przewodnim tegorocznej biesiady był obrzęd weselny. Nasi Młodzi Artyści zaprezentowali zatem tańce ludowe – weselne oraz piosenki i przyśpiewki🎻🪗 nawiązujące do klimatu weselnego.
Tradycje i obrzędy ślubne mają ogromną historię, którą warto kultywować, dlatego pragnę złożyć serdeczne podziękowania naszym Artystom za wkład jaki włożyliście w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej
❤️Dziękujemy za Wasz trud, za czas jaki poświęciliście na próbach, po to, aby jak najlepiej zaprezentować się na scenie oraz za zaangażowanie i niesamowity zapał do pracy i występów. Zawsze można na Was liczyć!!!
Śpiewali i tańczyli dla nas: Noelia Zawadzka, Julia Szarek, Emilka Lech, Lena Kapłon, Eliza Kosowska,Wiktoria Strugała, Gabrysia Zając, Emilka Siwek, Lenka Michalik, Martynka Ryba, Oliwia Bąk, Zuzia Król, Łucja Kruczek, Emilka Garncarz, Michał Szarek, Adrian Mikrut, Tobiasz Kacer, Mateusz Dąbrowski oraz Filip Michalik.
W tym miejscu szczerze i serdecznie dziękujemy❤️❤️❤️wszystkim Rodzicom, którzy zawsze wspierają i mobilizują swoje pociechy do działania, a w tym przypadku do kultywowania tradycji muzycznych i tanecznych naszego regionu.
❤️Naszej wspaniałej, pięknej “Młodej Parze”, Szymonowi Bąkowi i Patrycji Chwistek bez których to “swoszowskie wesele” by się nie odbyło. Dziękujemy za poświęcony czas i chęci do działania.
❤️Serdecznie dziękujemy również naszej drogiej młodzieży, która wzięła udział w przedstawieniu obrzędu weselnego, Weronice Bernal, Angelice Kosowskiej, Zuzannie Garncarz, Wiktorii Wawrzaszek, Kubie Bernalowi oraz Olkowi Wadasowi. Wyglądaliście pięknie!!!
❤️Dziękujemy Pani Joannie Garncarz za uwicie wianków dla naszych młodziutkich „drużek”.
❤️Dziękujemy Pani Annie Niedziela-Stec za piękny śpiew i obecność mimo sporej odległości.
❤️Dziękujemy Krystianowi Kosowskiemu za współprowadzenie imprezy.
❤️Naszemu wspaniałemu Drużbie, Panu Antoniemu Sroka, Kapeli Swojacy z Szerzyn oraz wszystkim członkiniom “Stowarzyszenia Pod Gilowa Górą” na czele z Panią Elżbieta Pancerz, dziękujemy za miłą współpracę.
❤️Serdecznie dziękujemy Panom, Dawidowi Porębie i Tomkowi Tenerowiczowi za transport rekwizytów na dekorację sceny.
❤️Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji  swoszowskiej biesiady.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,