„CZYTANIE NA TRAWIE”

16 maja 2024
W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK wszystkie chętne dzieci zaproszone zostały przez Bibliotekę Publiczną w Swoszowej na piknik czytelniczy „Czytanie na trawie”🍀🌱☘️🌿🍀.
Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa, a także pokazanie, że dzieci naprawdę lubią i chcą czytać książki📖📚📗
Bo przecież czytanie rozwija, uskrzydla, pobudza wyobraźnię, bawi, uczy…📖📚📖📚📖📚📖📚
Impreza odbyła się oczywiście w plenerze🍀🌿☘️🌞, na trawniku. Pogoda tym razem nam dopisała,☀️🌞 więc nasi milusińscy siedzieli wygodnie na trawie, kocach i świetnie się bawili.
Podczas pikniku dzieci wysłuchały bajek o swojej ulubionej bohaterce “Kici Koci”😸😻oraz przygodach jakże rezolutnego Stasia Pętelki🙋🙋. Bardzo cieszy nas fakt, że nasi czytelnicy przynieśli ze sobą swoje ulubione lektury i w ciszy oddali się pasji czytania.📖📚
Spotkanie było także okazją do wspaniałej zabawy, bo kto powiedział, że czytanie jest nudne!!! Były zabawy z chustami animacyjnymi,🤸🏽‍♂️🏐 malowanie twarzy 🤹🧝🧙a także sesja fotograficzna 📷🎩🪄w naszej bibliotecznej foto budce, która cieszyła się dużym powodzeniem.
Mamy nadzieję, że biblioteka nie będzie się Wam teraz kojarzyć z nudą 🥱🥱🥱🥱ale z radością i przyjemnością😁🥰 i chętnie będziecie nas odwiedzać. Podsumowując „Czytanie na trawie” to wyjątkowe wydarzenie, które pokazało, że czytanie może być dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu a połączone z zabawą sprawiło, że był to wyjątkowy dzień świętowania Tygodnia Bibliotek.📖📙📗📗📚
Serdecznie dziękujemy❤❤❤ Pani Gosi, za przepiękne malunki na buziach i rączkach naszych uczestników.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,