Finał projektu „Poszukiwacze legend – gra terenowa po Gminie Szerzyny”

27 czerwca 2021

Poszukiwacze legend – gra terenowa po Gminie Szerzyny”

W ramach Programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Instytutu Książki pod nazwą „Partnerstwo dla książki” Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa z Gminy Szerzyny pozyskało środki na realizację zadania pn. „POSZUKIWACZE LEGEND – GRA TERENOWA PO GMINIE SZERZYNY”. Zadanie polegało na organizacji cyklu spotkań warsztatowych prowadzonych przez Good Games, na których młodzież poznawała tajniki tworzenia gier mobilnych, czego efektem było przygotowanie gry terenowej inspirowanej lokalnymi legendami i historią.

Premiera zorganizowana w formie TURNIEJU pn. BILET POWROTNY odbyła się dnia 26 czerwca 2021 r. na terenie Szerzyn. Zadaniem uczestników było zeskanowanie sobie na telefon kodu QR, wyruszenie w trasę, rozwiązanie zagadek i zadań nawiązujących do legend z wszystkich miejscowości Gminy Szerzyny.

Podczas plenerowego spotkania można było grać i bawić się poznając legendy lokalne, jednocześnie zdobywając atrakcyjne nagrody. Aplikacja na grę mobilną dla zainteresowanych oraz turystów jest dostępna w postaci kodu QR do pobrania w GCKiCz, do lipca 2022 r. Poprzez takie działania chcemy poszerzyć grono czytelników naszych bibliotek, jak też zaprosić do postrzegania bibliotek, jako miejsc przyjaznych i nowoczesnych. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska z atrakcjami i pamiątkami z ponad 120. zakątków świata prezentowane przez grupę podróżników z „Poznajemy świat”.

Zadanie realizowane jest w terminie od kwietnia do lipca 2021 r. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,