GMINNY PIKNIK RODZINNY – Ołpiny, 19.06.2022 r.

23 czerwca 2022

GMINNY PIKNIK RODZINNY

Ołpiny, 19.06.2022 r.

Tegoroczny Piknik Rodzinny miał miejsce 19 czerwca 2022 r., na obiekcie sportowym w Ołpinach. Na program złożyły się popisy artystyczne – taneczne, wokalne i muzyczne utalentowanych młodych artystów z naszej gminy. Wśród występujących zaprezentowali się: przedszkolaki z Szerzyn i Ołpin, uczniowie z Szerzyn, Ołpin, Swoszowej i Żurowej, dzieci z placówek kultury, tancerze z Swoszowej i Czermnej. W kolejnej części rodzinnego spotkania bawił obecnych zespół „Keyss”. Licznie zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w wielu atrakcjach, jakie zapewnili organizatorzy.

Najmłodsi wybrali aktywny styl korzystając z bezpłatnych zjeżdżalni, basenu z łódkami i karuzeli oraz z miasteczka strażackiego przygotowanego przez druhów OSP Ołpiny. Gwiazdą wydarzenia byli wodzireje z „Kinder Sid” z wyrzutnią cukierków, wystrzałowym konfetti, bańkami mydlanymi i cieszącą się największą popularnością „Pianą Party”, z której korzystali dzieci z rodzicami. Instruktorzy Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach przygotowali stoiska z budką fotograficzną, malowaniem twarzy, zabawami plastycznymi, obrazami gigant i suchym basenem.

Podczas corocznego pikniku wręczane są nagrody za udział w konkursach gminnych. Tak też było i w tym roku. Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd docenił uczestników konkursu „Młode Talenty 2022”, „Przyłapani na Czytaniu” i „Mój Polski Dom”. Do rodzinnego konkursu promującego postawy patriotyczne nagrody ufundował Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd oraz Radny Rady Powiatu Tarnowskiego Pan Krzysztof Płaczek. Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Ołpinach, Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich w Ołpinach. W wydarzenie włączyli się także: funkcjonariusze Posterunku Policji w Szerzynach, dyrektor GZGK, pracownicy Urzędu Gminy, Pan Grzegorz Gabryel (elektryk), pracownicy Publicznej Szkoły w Ołpinach.

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,