Gminny Piknik Rodzinny w Żurowej

14 czerwca 2023
Od kilkunastu lat w Gminie Szerzyny organizowany jest PIKNIK RODZINNY.
❤️To wydarzenie plenerowe przygotowywane z okazji Święta Mamy, Taty i Dzieci.
?W tym roku został on zorganizowany 11 czerwca w Żurowej, przez Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach, Ochotniczą Straż Pożarną w Żurowej.
?W przygotowanie atrakcji włączyła się również Rada Rodziców z Publicznej Szkoły i Kreatywny Tartak w Żurowej.
❤️W programie wystąpili finaliści XI Konkursu MŁODE TALETY, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej, artyści ze Stworem Głodomorem.
?Druhowie z OSP KSRG Żurowa przygotowali pokaz sprzętu strażackiego i wyposażenia wozów bojowych.
?W ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę” realizowanej w Gminie Szerzyny przygotowano prelekcję o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jak też rodzinny konkurs plastyczny służący pomocy w przekazywaniu ważnych informacji o roli rodziny w profilaktyce i w promowaniu odpowiedzialnego rodzicielstwa.
?Kierownik Posterunku Policji asp. szt. Pan Mariusz Wójcik uwrażliwiał młodszych i starszych uczestników o zagrożeniach czyhających na nas każdego dnia.
❤️Pan policjant udzielił zebranym fachowych i przydatnych rad dotyczących bezpieczeństwa nas wszystkich podczas zbliżających się wakacji.
?Wspomniał, by zwracać szczególną uwagę na oszustów, tych telefonicznych, jak i tych odwiedzających nasze domostwa i manipulujących szczególnie osobami starszymi.
?Animatorzy GCKiCz przygotowali zabawy plastyczne i malowanie twarzy dla najmłodszych.
?Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd wręczył zwycięzcom konkursów gminnych nagrody i pamiątkowe dyplomy.
?Dzieci chętnie korzystały z mnóstwa atrakcji przygotowanych z okazji ich święta; (darmowego) wesołego miasteczka – interaktywnej strzelnicy i kopuły, zjeżdżalni, bazy kosmicznej, piłkarzyków za Marsa, ściany refleksu, polowania na ufoluda, disco dome, wipeout planety, stoiska gastronomicznego z lodami, goframi, zapiekankami i słodkimi przekąskami.

❤️Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację gminnego wydarzenia: Panu Wójtowi Grzegorzowi Gotfrydowi, Panu Wice Wójtowi Maciejowi Sokulskiemu i pracownikom Urzędu Gminy, Dyrekcji i pracownikom GCKiCz, Dyrekcji GOPS, Dyrekcji i pracownikom GZGK, Druhom z OSP Żurowa, animatorom z Kreatywny Tartak – Żurowa, Radzie Rodziców i Nauczycielom szkoły w Żurowej.

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,