Jubileusze Diamentowych i Złotych Godów Małżeńskich – Ołpiny 25.10.2021 r.

25 października 2021

Jubileusze

Diamentowych i Złotych Godów Małżeńskich

– Ołpiny 25.10.2021 r.

Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską”

Tegoroczna uroczystość Jubileuszu 60-lecia oraz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego zorganizowana została w Domu Kultury w Ołpinach.

Jubileusz otworzyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szerzynach Anastazja Siewiera-Białoń. Następnie wystąpienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, który wspólnie z Wiesławem Krajewskim Posłem na Sejm RP oraz Ryszardem Pagaczem Wicewojewodą Małopolskim dokonali uhonorowania medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Wszyscy Jubilaci otrzymali kwiaty oraz pamiątkowe upominki. Do Jubilatów zostały skierowane słowa uznania, złożone gratulacje i życzenia długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu przez Parlamentarzystów. Dla naszych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat i szampanem wzniesiono toast. Oficjalną część spotkania uświetnił występ Kapeli „Augusta” z Ołpin oraz młodzieży działającej w Klubie Kultury w Swoszowej oraz z placówki w Szerzynach i Czermnej. Pracownicy GCKiCz zadbali również o wystrój Sali i dekorację stołów.

Jubilatów zaproszono na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń z Ołpin i pracowników GCKiCz w Szerzynach. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, przepełnionej wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat. Te wspólnie przeżyte 60 czy 50 lat są symbolem wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń.

Warto nadmienić, że w USC Szerzyny w roku 1971 tj. 50 lat temu związek małżeński zawarło 89 par. Spośród nich: 46 par to zgon jednego współmałżonka lub pary (6 par, 35 męża, 5 żony), 24 pary mieszka poza naszą gminą, 1 para się rozwiodła, 18 par to jubilaci.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Państwa: Bronisławy i Jana Sarny, Marii i Władysława Biernackich, Marii i Józefa Gajeckich, Krystyny i Czesława Filipak, Alicji i Edwarda Szot, Józefy i Bronisława Piekarz, Kazimiery i Władysława Piekarz, Janiny i Jana Płaczek, Józefy i Romana Mitoraj, Heleny i Kazimierza Wszołek, Izabeli i Jana Blicharz

Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas Państwo Maria i Jan Kantor, który obchodzili Jubileusz diamentowych godów (60 lat małżeństwa).

Wszystkim Jubilatom, także tym, którzy nie mogli być obecni na uroczystości, składamy gratulacje za dotrzymanie złożonej przysięgi małżeńskiej i życzymy wielu lat życia w zdrowiu oraz doczekania kolejnych wspólnych Jubileuszy.

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,