Odsłonięcie muralu „Prymas Tysiąclecia” i wręczenie nagród uczestnikom Regionalnego Konkursu Plastycznego – Szerzyny 11.10.2020

22 października 2020

„Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna.
Tylko rzeczy małe i liche są łatwe”

To przesłanie Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego od ostatniej niedzieli przypomina każdemu uczniowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach oraz wszystkim przechodniom, że w swoim życiu winniśmy kreślić ambitne cele, których realizacja nie jest łatwa i prosta, ale wymaga niejednokrotnie poświęcenia i pełnego oddania. Potrzeba wyrzeczeń, niedogodności, cierpienia, by osiągnąć zwycięstwo.
Odsłonięty mural „Prymas Niepodległej” jest wyrazem wdzięczności i szacunku naszej społeczności wobec Osoby i dzieła Prymasa Tysiąclecia – Patrona szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w Kościele w Szerzynach w koncelebrze ks. Infułata Adama Kokoszki, ks. Stanisława Świątka, ks. Kanonika Kazimierza Skrobota, ks. Marcina Gądka, ks. Stanisław Mikołajczyk. Po niej uczestnicy przeszli na miejsce przy muralu, gdzie został on poświęcony i odsłonięty. Poświęcenia dokonali ks. Infułat Adam Kokoszka i ks. Stanisław Świątek. Mural odsłonili Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Wicewojewoda Józef Leśniak, Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd. W części oficjalnej wystąpił artysta Ryszard Paprocki, który wraz z grupą wymalował postać Kard. Stefana Wyszyńskiego na murze szkoły. Na zakończenie zebrani udali się na wspólny obiad do Sali Urzędu Gminy w Szerzynach.
Młodzież biorąca udział w regionalnym konkursie plastycznym „Kardynał Stefan Wyszyński – prymas Tysiąclecia” w Sali sportowej szkoły obejrzała wystawę przygotowaną z nadesłanych prac i z rąk Radnego Rady Powiatu Tarnowskiego Krzysztofa Płaczka oraz Dyrektor GCKiCz Renaty Górka odebrała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,