Kolejny projekt – Poszukiwacze Legend – gra terenowa po Gminie Szerzyny

8 kwietnia 2021
„POSZUKIWACZE LEGEND – gra terenowa po Gminie Szerzyny”
W ramach Programu MKiDzN – Instytutu Książki, pod nazwą „Partnerstwo dla książki” Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach pozyskało środki na realizację zadania „Poszukiwacze legend – gra terenowa po Gminie Szerzyny”. Zadanie polegać będzie na zorganizowaniu cyklu spotkań warsztatowych, na których młodzież z terenu gminy pod okiem wykwalifikowanych edukatorów pozna tajniki tworzenia gier mobilnych, a efektem będzie premiera gry terenowej inspirowanej lokalnymi legendami i historią.
W naszych bibliotekach znajdują się pozycje książkowe napisane przez lokalnych literatów dotyczące tradycji, legend i one zostaną właśnie wykorzystane aby poszerzyć grono czytelników oraz zachęcić mieszkańców w każdym wieku do bliższego zapoznania się z nimi. Wykorzystanie prasy i wspomnianej twórczości w połączeniu z nowoczesną technologią nie tylko zachęci do poznania miejscowego dziedzictwa, ale przyczyni się do postrzegania bibliotek, jako miejsca przyjaznego i nowoczesnego.
Przygotowana przez trenerów 15. osobowa grupa młodzieży (podzielona na trzy zespoły) nabędzie umiejętności stworzenia gry w oparciu o lokalne legendy, nabędzie umiejętności tworzenia grafiki, wykorzystując walory przyrodnicze naszej Gminy.
Premiera zorganizowana w formie turnieju odbędzie się na zakończenie na terenie Gminy Szerzyny. Zadanie realizowane będzie w terminie od kwietnia do lipca 2021 r.
Zapraszamy zainteresowanych młodych ludzi z klas 7 i 8 z naszych szkół podstawowych, którzy uczestnicząc w warsztatach nabędą wyżej wspomniane umiejętności oraz poprzez wykorzystanie technologii tworzenia gier mobilnych będą dobrze się bawić zdobywając nagrody w turnieju. Śledźcie nasze profile na facebooku, aby dowiedzieć się szczegółów i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ilość miejsc ograniczona.
Koordynator projektu: Magdalena Zając, tel. 501 979 284 , 146517446 (gckiczszerzyny@gmail.com).

 

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,