Udział uczestników naszych warsztatów w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym.

15 czerwca 2022
Jednym z działań realizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach projektu pn. „Teatr bez granic – NIEPEŁNOSPRAWNI na scenie” był udział naszych uczestników w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym dla Osób Niepełnosprawnych „Skrzydlaty Teatr”. W tegorocznej 6. edycji zorganizowanej w Bieczu uczestniczyło 12 zespołów, łącznie 112 osób z różnych miejscowości. Rozpiętość wiekowa uczestników była od 3. do 72. roku życia.
Pomimo trudności związanych z niepełnosprawnością, zespoły zaprezentowały wysoki poziom. Każdy występ nagrodzony został gromkimi brawami, co jeszcze bardziej zdopingowało aktorów do dalszego rozwijania się w tym kierunku. Nasz zespół, w skład którego weszli też członkowie Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są” przedstawił scenkę pt. „Chłopaki z PRL-u”, za który otrzymał I miejsce. Z dedykacją: „za odtworzenie czasu remizy w pięknej zbiorowej miniaturze”. Gratulujemy! W skład Jury weszli:
Jacek Milczanowski – aktor filmowy i teatralny, twórca wszechstronny – reżyser, autor, scenograf,
dr hab. Joanna Łukasik – Profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Dyrektor Centrum Kształcenia Nauczycieli, Instytut Pedagogiki Specjalnej, Szkolnej i Kształcenia Nauczycieli,
Ilona Stanaszek – specjalista do spraw teatru Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Paweł Jamro – Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury.
Wszystkie uczestniczące grupy otrzymały dyplomy, statuetki oraz paczki słodyczy. Uczestnicy przeglądu ugoszczeni zostali napojami i oczywiście grillowaną kiełbaską.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,