WAKACYJNE ZAJĘCIE ROBOTYCZNE w GCKiCz Szerzyny.

23 lipca 2020

RjakRobot jest innowacyjną firmą zrzeszającą wokół siebie pasjonatów robotyki, programowania i elektroniki z okolic Tarnowa.

Podczas wakacyjnych zajęć dla chętnych dzieci, jakie miały miejsce 17 i 22  lipca w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach, wykorzystywaliśmy edukacyjne klocki Lego i elektronikę.
Zajęcia robotyczne się nowatorską formułą zajęć. Na warsztatach robotycznych najważniejsze było zainteresowanie dzieci tematyką robotyki i programowania.
Dzięki ciągłemu doskonaleniu umiejętności kodowania uczestnicy zajęć rozwijali zdolności intelektualne, lepiej przez to rozumiejąc otaczający nas świat i zjawiska w nim zachodzące. Celem spotkań było kształtowanie prężnych kreatorów nowych technologii. Podczas spotkań uczestnicy uczą się cierpliwości, wytrwałości i umiejętności współpracy w grupie, a także rozwijają twórcze myślenie i kreatywność. Prowadzący pokazali możliwości różnorodnych programów i mechanizmów oraz wskazali jak można z nich mądrze i bezpiecznie korzystać.
Praktyczne umiejętności, które uczestnicy zdobywają podczas takich zajęć dają solidne przygotowanie do wykonywania najbardziej poszukiwanych, przyszłościowych i najlepiej płatnych zawodów, a samodzielne programowanie robotów i obserwowanie na bieżąco efektów swojej pracy daje ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego działania.
Uczestnicy korzystali z najnowszego sprzętu i uczestniczyli w grach oraz zabawach dostosowanych do swojego wieku i możliwości. Dzieci pracowały na tabletach i najnowszych zestawach LEGO oraz #lofirobot.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,