Wernisaż wystawy „Formy Przestrzeni” Marty Słota – Ołpiny 2020

27 września 2020

Wernisaż wystawy „Formy Przestrzeni” Marty Słota

Sztuka jest najbardziej intensywną formą indywidualizmu,

jaką kiedykolwiek znał świat” – Oscar Wilde.

25 września 2020 r. w Domu Kultury w Ołpinach odbyło się spotkanie otwierające wystawę prac malarskich Marty Słota. Artystka pochodząca z Ołpin jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz tegoroczną absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku architektura wnętrz. Podczas „Spotkania z kulturą” uczestnicy poznali malarkę, która za pomocą pędzla, farb i płótna zamienia codzienność w sztukę i przenosi nas w inny wymiar postrzegania rzeczywistości.

Jak powiedziała autorka prac podczas wywiadu: „Percepcja przestrzeni zależy od naszego indywidualnego spojrzenia na nią. „Formy przestrzeni” to sposób patrzenia na budowę przestrzeni, tego jak wpływa na nią światło i cień, jakie przybiera formy, kształty – bo przecież to wszystko co nas otacza. Nawet niewielki kadr – „wycinek wnętrza” może mieć w sobie coś nieoczywistego. Często wystarczy spojrzeć na przestrzeń w inny sposób. To trochę jak poszukiwanie nowych form, na bazie tych zastanych. Daje to możliwość tworzenia „nowych przestrzeni”, często wręcz odrealnionych, które często mają prawo istnieć jedynie w naszej wyobraźni”.

Większość z prezentowanych na wystawie prac, zostało wykonanych w latach 2018-2020, w Pracowni Rysunku i Malarstwa Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach.

Wystawę obejrzeć można do 15 października, w godzinach pracy biblioteki lub świetlicy.

 

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,