WIECZÓR PAMIĘCI O. BPA CZESŁAWA STANULI

16 maja 2021
WIECZÓR PAMIĘCI O. BPA CZESŁAWA STANULI – ❤❤❤
15 maja w Domu Kultury Szerzynach odbył się Wieczór Pamięci zorganizowany w 1. rocznicę śmierci Bp. Czesława Stanuli I. Honorowego Obywatela Gminy Szerzyny.
O. Bp Czesław Stanula CSsR na misjach – w Argentynie, a potem w Brazylii spędził 54 lata i oddał swe życie głosząc tamtejszej ludności Słowo Boże. Za swoją duszpasterską działalność został wyróżniony wieloma odznaczeniami. W 2018 r. otrzymał m.in. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Krzyż Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Ojciec Stanula 63 lata przeżył w zakonie, 56 lat był kapłanem, 31 lat biskupem. Był człowiekiem wybitnym, ambasadorem Szerzyn w wielu krajach świata. Wielu z nas miało to szczęście znać osobiście wspominanego O. Biskupa. Niejeden z nas doświadczył rozmowy z Nim. Będąc wiele razy w Szerzynach, nikogo nie omijał, z każdym zamienił słowo, wspominał, dopytywał…
Wieczór Pamięci przygotowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa był wspomnieniem Jego życia od wczesnych lat dziecięcych, do ostatnich chwil pobytu z nami.
O szczegółach i bliskich spotkaniach z Jego Ekscelencją opowiadała obecnym Siostra dr Teresa Maria Stanula ze Zgromadzenia Małych Sióstr Jezusa (rodzina siostra Biskupa), osoba ciepła, serdeczna i równie skromna, jak Ojciec Biskup.
Podczas rocznicy przygotowany został koncert Marcelinki i Ewy Sarna, Milenki Kozioł ??, a także wystawa fotografii z uroczystości nadania tytułu I. Honorowego Obywatela Gminy Szerzyny, z przyjęcia Odznaczenia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, na wniosek Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda oraz wystawa osobistych pamiątek po Ks. Biskupie, udostępniona przez S. Teresę Marię, Tadeusza Stanulę (bratanka) oraz Wiesława Sowiźrała (siostrzeńca). Wspólną modlitwę poprowadził ks. Marcin Gądek wikariusz z parafii Szerzyny.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,