Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik w Bibliotece Publicznej w Szerzynach

14 lipca 2022
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach – Biblioteka Publiczna w Szerzynach zaprasza na wystawę malarstwa Stefanii Wójcik.
Do ekspozycji wybrano obrazy, których głównym tematem są wielobarwne kompozycje kwiatowe, pejzaże i inne. Prace wykonane są głównie w technice olejnej.
Wystawa będzie prezentowana w lipcu godzinach pracy biblioteki.
Istnieje możliwość nabycia eksponowanych obrazów.
Serdecznie zapraszamy!!!
 
Kilka słów o autorce:
 
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a następnie studia i dyplom na UMCS w Lublinie . Od 18 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku oraz pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą (Belgia, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Kanada, Australia ,USA).
Zdobywczyni wielu nagród m. in : Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora, wielokrotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku, Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich w Rzeszowie, w Zamościu itp.
 
Autorka o swojej twórczości:
 
Pasja twórcza wyzwala we mnie radość i ubogaca życie. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy także tej abstrakcyjnej.
Moje malarstwo nie jest może odkrywcze, nie szokuje, nie jest filozoficzne, brutalne, czy agresywne jak tendencje współczesne, ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą .Osadzony w realizmie świat pozwala zanurzyć się w piękno i marzenia.
Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka.

Tags: , ,
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,