„Z poezją i pieśnią przez dzieje Polski”

18 listopada 2023
🔴Z okazji przypadające w tym roku 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w GCKiCz – Dom Kultury Czermna odbyło się kolejne z gminnych wydarzeń – WIECZÓR POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.
⚪️🔴Najmłodsi zaprezentowali wybrane wiersze i piosenki, które gościły niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych.
Chcieliśmy przez te pieśni zachęcić obecnych do wskrzeszenia i kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym oraz towarzyskim, aby rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej, a także poprzez pieśni przybliżyć naszą historię oraz ułatwić jej zrozumienie.
⚪️🔴Podczas wieczoru zaprezentowane zostały też utwory lżejsze i popularne, których zadaniem jest malować dawny obyczaj, folklor i historię.
⚪️🔴W Wieczorze wystąpili członkowie Kapela Swojacy z Szerzyn oraz młodzi recytatorzy i wokaliści, którzy niejednokrotnie reprezentowali Gminę Szerzyny podczas konkursów piosenki na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.
⚪️🔴Z racji, iż w spotkaniu licznie uczestniczyli seniorzy, miłym akcentem wydarzenia był obfity poczęstunek przygotowany przez członkinie StowarzyszenieNa Rzecz Rozwoju Wsi Czermna – realizatorki projektu „Fundacji Biedronka”. Projekt polegał na zorganizowaniu spotkań z seniorami i przygotowaniu potraw z produktów zakupionych w sieci sklepów „Biedronka”. Dziękujemy Paniom za ten szczodry gest.
⚪️🔴W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd, Wice Wójt Pan Maciej Sokulski, Radny Rady Gminy Szerzyny Pan Paweł Juda, członkinie Koła Senior +, członkinie Stowarzyszenie Czermianie wraz z panią Prezes Agnieszką Rąpała-Pawluś, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czermnej Pani Jolanta Górka, członkowie Kapeli „Swojacy”, młodzież, pracownicy GCKiCz wraz z Dyrektor Renata Małek-Górka, jak również osoby z terenu naszego regionu uwrażliwieni na sztukę i piękno twórczości polskich poetów, muzyków oraz artystów. Dziękujemy Imprezowy Region za relację!
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,