SPEKTAKL TEATRALNY Z OKAZJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM” w Szerzynach

6 czerwca 2024

W ramach ogólnopolskiej Akcji promującej czytelnictwo pn. „Tydzień Czytania Dzieciom”, Wójt Gminy Szerzyny oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach zaprosili dzieci z Szerzyn i Swoszowej do obejrzenia spektaklu pt. „O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Wykonawcą był objazdowy Teatr Kukiełkowy Art Cinema.

Była to barwna, pełna akcji bajka. Wspaniała scenografia, piękne kukiełki oraz skoczne melodie sprawiły , że dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów.

Fabuła przedstawienia przeniosła dzieci w świat, w którym dobro zwycięża zło, a wartości takie jak dobroć, miłość, uczynność są wielką zaletą.

Po obejrzeniu spektaklu, odbyła się wspólna rozmowa, na temat wartości jakimi warto w życiu się kierować, równocześnie zwracając uwagę dzieci na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa, w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Artyści zachęcali również dzieci do częstego odwiedzania bibliotek i korzystania z jej zasobów, ponieważ czytanie księżek wzbogaca słownictwo, kształtuje charakter oraz światopogląd młodych ludzi.

Na zakończenie spektaklu do tańca w rytm skocznej muzyki porwała dzieci Myszka Mini.

logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,