Plener malarski z GCKiCz

1 sierpnia 2020
ARTYSTYCZNY PLENER MALARSKI z GCKiCz.
W połowie wakacji w malowniczo położonej Swoszowej GCKiCz – Klub Kultury w Swoszowej  oraz Dom Kultury Szerzyny zorganizował plener malarski dla chętnych młodych artystów. Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem plastyczki Marty Słota.??
Wydarzenie jakim jest plener rządzi się swoimi prawami. To nie jest tak jak w zajęciach lekcyjnych, że wszyscy siadają i wykonują zlecone zadania. Każdy z artystów musiał znaleźć inspirację dla swojego dzieła: krajobraz, obiekt, jakiś detal architektury. Prawie każdy z uczestników miał zamiar malować krajobrazy??☘️?? ale jak zobaczycie na zdjęciach, niektórzy z naszych artystów puścili wodze fantazji i tak oto powstały głównie dzieła abstrakcyjne.
Sztuka abstrakcyjna ma wielu zwolenników. Przede wszystkim to temat, który bardziej, niż jakikolwiek inny pozostawia pole do dowolnej interpretacji. Próbujcie zatem odgadnąć co nasi malarze mieli na myśli. ????‍♀️?‍♀️?‍♀️
Serdecznie podziękowania dla Pani Marty, która prowadziła zajęcia oraz księdza proboszcza Kazimierza Pszenicznego za udostępnienie miejsca na plener.
logo

Kontakt

Adres: Szerzyny 159, 38-246 Szerzyny
Telefon: 14 651 74 46
E-mail: kulturaszerzyny@onet.eu

Godziny pracy biura

Pon
8.00 - 16:00

Wt
8.00 - 16:00

Śr
8.00 - 16:00

Czw
8.00 - 16:00

Pt
8.00 - 16:00

kwiaty

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.”,